چرا طراحی سایت برای کسب و کار شما مهم است؟

در دنیای امروز، اینترنت است که افراد و شرکت‌ها را به هم پیوند می‌دهد. پس لازم است برای جذب مشتریان خود جایگاهی در اینترنت داشته باشید. جایگاه شما در اینترنت، وبسایت شماست. شما از طریق وبسایت خود می‌توانید به راحتی تمامی خدماتی که ارائه می‌دهید را در اختیار مشتریان قرار دهید و آن‌ها را متقاعد کنید که بهترین هستید. وبسایت شما محلی است برای نمایش نمونه‌کارها، ارائه گواهی‌نامه‌ها، افرادی که به شما اعتماد کردند، مواردی که شما را از دیگران متمایز می‌کنند و… . بنابراین مهم است که طراحی وبسایت خود را به چه کسی می‌سپارید!

آنچه باید در طراحی وبسایت خود به آن توجه کنید:

 1. یکی از  مواردی که در طراحی سایت اهمیت دارد ظاهر سایت شماست. اگر سایت شما ظاهر جذابی داشته باشد، مشتری از گشت و گذار در قسمت‌های مختلف آن لذت خواهد برد.
 2. رنگ‌ها و جلوه‌های بصری سایت، باید به گونه‌ای انتخاب شود که با سبک کاری شما هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال یک سایت پزشکی باید محیطی امن و تمیز را تداعی کند تا فرد با دیدن آن به شما اعتماد کند. استفاده از رنگ‌های سبز و آبی در طراحی سایت این حس را در مشتری شما ایجاد خواهد کرد.
 3. نظم و ترتیب در طراحی سایت بسیار مهم است. نحوه چیدمان المان‌ها و به طور کلی فضایی که سایت شما دارد، در تصمیم‌گیری مشتری نقش اساسی دارد. هرچه مشتری راحت‌تر بتواند چیزی که می‌خواهد را در سایت شما پیدا کند، بیشتر علاقه‌مند می‌شود تا با شما همکاری کند. به طور مثال در یک سایت فروشگاهی، وجود انواع فیلترها برای جداسازی محصول‌ها و جستجوی آسان برای مشتری از جمله این ویژگی‌هاست.
 4. ارائه تمام وکمال محصولات و خدمات نیز از موارد مهم است. سایت شما باید بستری باشد که با قابلیت‌هایی که دارد، خدمات و محصولات شما را به نحو احسن به مشتری نمایش دهد و از زوایای مختلف آن‌ها را به او معرفی کند. به عنوان مثال یک سایت معماری باید جایی برای نمایش عکس‌های شما (مثلا یک گالری مجزا) داشته باشد و یا قابلیت نمایش ویدیو را برای شما فراهم کند.
 5. از قابلیت‌های مهم دیگر یک سایت، ریسپانسیو (واکنش‌گرا) بودن آن است. یک سایت باید به گونه‌ای طراحی ‌شود که اجزای آن شناور بوده و خود را با هر صفحه نمایشی چنان تطبیق دهد که کاربران با استفاده از هر دستگاهی تجربه کاربری راحتی داشته باشند. علاوه بر تجربه کاربری آسان، گوگل نیز  سایت‌های واکنش‌گرا و ریسپانسیو را توصیه کرده و در صورتی که سایت شما ریسپانسیو باشد، جایگاه آن در جستجوی گوگل ارتقا می‌یابد.
 6. سرعت سایت باید بالا باشد تا مشتریان بعد از ورود به سایت به سرعت به قسمت‌های موردنظرشان دسترسی پیدا کنند.
 7. اصول اولیه سئو باید در طراحی سایت شما رعایت شده باشد و اکثر صفحات سایت در موتور جستجوی گوگل قابل دسترسی باشند.
 8. 7.    به طور کلی تجربه کاربری (UI/UX) در طراحی سایت بسیار مهم است. وقتی بازدیدکننده وارد سایت شما می‌شود فرایند انجام کارها باید ساده و قابل فهم باشد. به طور مثال روند ثبت نام و عضویت در سایت باید روان و بدون ایجاد مزاحمت برای کاربر باشد.

چرا سایان گزینه مناسبی برای طراحی سایت شماست؟

سایان برای شما سایتی مختص خودتان طراحی خواهد کرد:

 • واکنش‌گرا و ریسپانسیو( سازگار با تمامی دستگاه‌ها همچون تبلیت، موبایل، لپ تاپ و…)
 • پرسرعت( کاربر به راحتی و بدون اتلاف وقت به تمامی قسمت‌های سایت شما دسترسی خواهد داشت)
 • دارای امنیت بالا
 • سازگار با تمام مرورگرها
 • دارای محتوا و ظاهر متناسب با فیلد کاری شما
 • دارای قابلیت لینک شدن به سایر شبکه‌های اجتماعی
 • دارای ظاهری جذاب و تجربه کاربری (UX/UI) حرفه‌ای

 هدف تیم ما از طراحی سایت برای شما :

 • دسترسی به افرادی که شما را نمی‌شناسند و سهولت ارتباط با مشتریان سابقتان:

در صورتی که اصول سئو در سایت شما رعایت شده باشد، مشتریان جدید به راحتی می‌توانند از طریق کلید واژه‌های مربوط به تخصص شما، به سایت شما دسترسی داشته باشند و بدین ترتیب شما به راحتی به تعداد زیادی از مشتریان جدید دست پیدا کنید. علاوه بر آن درصورتی که مشتریان سابقتان هنگام استفاده از سایت شما احساس خوبی داشته باشند و به راحتی آن‌چه می‌خواهند را پیدا کنند(به عبارت دیگر سایت شما تجربه کاربری خوبی داشته باشد)، علاقه‌مند خواهند شد که دوباره به سایت شما سر بزنند. سایان با رعایت تمام موارد لازم در سئو و تجربه کاربری این امکانات را برای شما فراهم خواهد کرد.

 • افزایش آگاهی از برند (Brand Awareness) و ایجاد مشتریان وفادار برای شما:

اینکه برند شما در حوزه کاری خودتان به گوش همه آشنا باشد بسیار مهم است. به طور مثال وقتی شما نام «ریکا» را می‌شنوید، می‌دانید که صحبت از مایع ظرف‌شویی است. شما نیز برای افزایش آگاهی از برند خود، نیاز به یک سایت حرفه‌ای خواهید داشت. در صورتی که سایت شما خدمات و محصولات شما را به بهترین شکل نمایش دهد، مشتریان با شما آشنا شده و کیفیت برند شما زبان زد همه خواهد شد.

 • افزایش نرخ تبدیل:

مراجعه تعداد زیادی از افراد به سایت شما بسیار خوب است اما آن‌چه اهمیت دارد این است که پس از ورود به سایت، از شما خرید کرده و از خدماتتان استفاده کنند. با افزایش نرخ تبدیل، نسبت افرادی که به سایت شما مراجعه می‌کنند به کسانی که از سایت شما خرید می‌کنند افزایش می‌یابد. سایان با طراحی جذاب و ایجاد تجربه کاربری مناسب، به این امر کمک خواهد کرد.

سایان سایت شما را طوری طراحی خواهد کرد که علاوه بر موارد گفته شده، شما می‌توانید بخش‌هایی را به سلیقه خودتان سفارش دهید. همچنین از آنجایی که عکس‌ها و کلیپ‌های تبلیغاتی نقش مهمی در ظاهر سایت و جذب مخاطب ایفا می‌کنند، تیم سایان این امکان را نیز برای شما فراهم خواهد کرد. مشاوره تخصصی سئو، دیجیتال مارکتینگ و فروش نیز از دیگر امکانات تیم سایان است که پس از طراحی سایت، در صورت تمایل به شما ارائه خواهد شد.

طراحی سایت اختصاصی به چه معناست؟

سایان قبل از تحویل سایت اصلی نمونه‌های اولیه را در اختیار شما قرار خواهد داد و شما طرح و رنگ مورد نظر خود را از میان آن‌ها انتخاب می‌کنید. کدهای رنگی مختلف استفاده شده در نمونه‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرد که معمولا متناسب با لوگو و برند شماست. طراحی به صورت مرحله به مرحله و اعمال نظراتتان خواهد بود و ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که نتیجه نهایی کاملا مطابق با سلیقه شماست.